Ekumenická rada církví ocení mladé malíře

2. září 2014 Události

Rodinný portrét – takové je letošní téma výtvarné soutěže, kterou každoročně vyhlašují pořadatele slavnosti Modlitba za domov.

Děti, ale i celé rodiny jsou zvány k tomu, aby libovolnou technikou zobrazily vlastní rodinu. Námětem je motto letošní slavnosti – Rodina mi dává kořeny i křídla. Práce by měly být na papírovém podkladu, nejlépe velikosti A3 nebo A2, vysvětlila za pořadatelský tým Ludmila Třeštíková. „Mělo by jít o seskupení důležitých lidí, kteří s sebou mají třeba nějaké předměty, se kterými denně pracují,“ upřesnila Třeštíková. „Ideální je i zobrazit vztahy,“ dodala.

Soutěžní práce je možné zasílat na adresu Ekumenické rady církví, která sídlí v Donské ulici číslo 5 v Praze, a to až do pondělí 13. října. Zapojit se mohou jednotlivci, mateřské školy nebo zájmové kroužky. Soutěží se v pěti kategoriích – první čtyři malé malíře a výtvarníky rozdělí podle věku, do páté kategorie nazvané „tvoří celá rodina“ se mohou zapojit rodiče společně se svými dětmi.

Téma souvisí podle pořadatelky s 20. výročím Mezinárodního roku rodiny. „Hledali jsme nějaké společné pojítko, které je pro Českou republiku důležité. Zvolili jsme rodinu. Nejde o výtvarnou soutěž v pravém slova smyslu, spíše jde o celorepublikovou přehlídku prací. My budeme oceňovat už samotné tvořivé úsilí,“ sdělila Třeštíková. Výherci získají zážitkové ceny – rodinné vstupenky do hradů a zámků, muzeí nebo expozic po celé republice, knihy, filmy a další ceny. Nejlepší díla budou představena v přímém přenosu České televize, která každoročně nabízí svým divákům program Modlitby za domov 28. října.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony