Den památky obětí holokaustu: připomínka respektu k důstojnosti člověka i varování

Den památky obětí holokaustu: připomínka respektu k důstojnosti člověka i varování
22. ledna 2016 Události Autor: Hana Kašpárková

„Den památky obětí holocaustu by pro nás měl být varováním, které zabrání poddajnosti vůči ideologiím, jež ospravedlňují pohrdání lidskou osobností, a vést nás k hlubšímu respektu k důstojnosti každého člověka“, uvedl ve svém prohlášení pro Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě stálý zástupce Svatého stolce (OBSE) monsiňor Janusz Urbańczyk.

„Při vzpomínce na holokaust si musíme uvědomit, že každý muž a každá žena je součástí jedné velké rodiny. Pokud však nebudeme hledat možnosti, jak fungovat bok po boku se sousedy i cizinci, čeká nás další zločin proti lidskosti,“ uvedl Urbańczyk a dodal, že je mezinárodní Den památky obětí holokaustu rovněž příležitostí ke vzpomínce na všechny, kteří v průběhu historie i dnes trpí pod rukami svých bližních, motivovaných nenávistí.

Den památky obětí holocaustu je stanoven na 27. ledna, v den výročí osvobození vězňů přeživších koncentrační tábor Osvětim-Březinka z roku 1945.

Zdroj: Radio Vaticana

Celé prohlášení v anglickém jazyce zde.

 

 

NyníDuchovní hudba
Skladba: Sára byla devadesát let stará (1976); Autor: Pärt Arvo; Sóla: Leonard Sarah - soprán, Covey-Crump Rogers, Potter John - tenor, Bowers Christopher - varhany
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony