Svatý stolec: prioritou OBSE by měla být mimo jiné migrační krize a životní prostředí

Svatý stolec: prioritou OBSE by měla být mimo jiné migrační krize a životní prostředí
15. ledna 2016 Události Autor: Hana Kašpárková

Migrační krize, životní prostředí nebo rovnoprávnost mužů a žen. Taková témata považují delegáti Svatého stolce za klíčová během německého předsednictví Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Podporu Svatého stolce při řešení současných problémů přislíbil Organizaci ve svém prohlášení stálý reprezentant Svatého stolce monsiňor Janusz Urbańczyk. „Nepředpokládáme praktické řešení celé situace, ale budeme podporovat každou iniciativu zaměřenou při hledání nástrojů k udržení míru a bezpečí,“ uvedl Urbańczyk a dodal, že stejně tak Svatý stolec uvítá jakoukoliv snahu během letošního předsednictví Německa posílit spolupráci a soudržnost při řešení nadnárodních hrozeb, včetně terorismu, radikalizace, přeshraničního obchod s drogami a rizik v kyberprostoru. 
 
Konkrétně by mělo Německo podle delegáta vést OBSE k přijetí skutečných kroků a okamžitých opatření k udržitelnému využívání a správě přírodních zdrojů, stejně tak jako k ukončení sociálního a ekonomického vyloučení. Iniciativa je podle delegátů Svatého stolce nutná i v oblastech rovnoprávnosti mužů a žen, svobody slova a mezináboženského dialogu. 

Zdroj: Radio Vaticana. Celé prohlášení delegace Svatého stolce v anglickém jazyce je zde. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony