Všimli jsme si: Výzvy pro hospicovou péči

Všimli jsme si: Výzvy pro hospicovou péči

Pořad v souvislostech


Výzvy pro hospicovou péči
Audioarchiv
9. října 2019 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

V souvislosti s říjnovým Světovým dnem hospicové a paliativní péče přineseme na Proglasu živě vysílanou debatu o tom, jakým výzvám v současnosti čelí poskytovatelé těchto služeb pro nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty a jejich rodiny.

Ve studiu přivítáme Lucii Vaňkovou z brněnského domácího hospice Lucie, radního Jihomoravského kraje Milana Vojtu a pozvali jsme i Petra Vokřínka, jehož tatínek byl klientem hospice. Budeme hovořit o postavení paliativní péče v systému našeho zdravotnictví, o dostupnosti těchto služeb, jejich financování, ale také o tom, zda se v posledních letech s rozvojem hospiců mění přístup společnosti k tématům spojeným s koncem lidského života. V pátek dopoledne vysíláme živě - posluchači mohou psát své postřehy, poznámky či dotazy na hosty na profil Radia Proglas na Facebooku, e-mailem na zive@proglas.cz nebo SMS na číslo 775 132 132.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie číslo 9, C dur, KV 73 - Allegro; Autor: Mozart Wolfgang Amadeus; Dirigent: Ward Nicholas; Soubor: Severský komorní orchestr
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony