Biskupové jednali o duchovní službě u policie či národní pouti do Říma

Biskupové jednali o duchovní službě u policie či národní pouti do Říma
6. července 2019 Události Autor: Filip Breindl

Po skončení cyrilometodějské pouti zůstali na Velehradě naši biskupové a apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo – dnes se tam konalo letní plenární zasedání České biskupské konference, jehož se účastní také zástupci řeholních představených.

Projednali například chystané zavedení duchovní služby u policie, kde začínají sloužit první dva kaplani, policejní prezident Jan Švejdar podle Deníku N  podepsal interní pokyn poskytování duchovních služeb zaměstnancům Policie ČR. "Tento pokyn je základem pro bilaterální smlouvu mezi Ekumenickou radou církví a ČBK," uvedla mluvčí biskupské konference Klimentová. Kaplani vykonávají službu mimo pracovní dobu a bez nároku na honorář, sdělila Hana Rubášová z tiskového oddělení policejního prezidia. Duchovní službu už křesťanské církve zajišťují například u armády, ve věznicích nebo v nemocnicích.

Biskupové dále jednali například o přípravách akcí k 1100. výročí zavraždění svaté Ludmily v roce 2021 a také podzimní národní pouti do Říma s oslavou 30 let od svatořečení Anežky České. "Už je všechno připraveno a už teď všechny zvu - nezůstávejte doma, ale pojeďte s námi," řekl generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl. Vrcholem pouti bude bohoslužba ve svatopetrské bazilice ve Vatikánu ve výroční den kanonizace, tedy 12. listopadu. Kromě toho se duchovní program pro české poutníky uskuteční i v dalších římských chrámech a chystá se také koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR s pásmem o českých světcích.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony