Biskup Wasserbauer u Palladia: Svatý Josef rozumí našim obavám

Biskup Wasserbauer u Palladia: Svatý Josef rozumí našim obavám
19. března 2020 Události Autor: Hana Kašpárková

Mši svatou za ochranu Česka při epidemii koronaviru celebroval v poledne u Palladia země české ve Staré Boleslavi pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer. Mezi úmysly patřila také modlitba za lékaře, zdravotnický personál, dobrovolníky a rodinné příslušníky, za osamocené a staré lidi, a také za všechny, kteří nesou odpovědnost za stát.

Během homilie biskup jmenoval možné obavy, které nyní zažíváme o zdraví, práci, ekonomickou situaci v rodině, nebo o budoucnost. „Všem z vás, které jsem teď zmínil, svatý Josef velmi dobře rozumí, protože také měl svou dílnu - dnes bychom řekli firmu, ví, co to je pracovat, uživit vlastní rodinu a splatit všechny pohledávky. Všech obav a chvění si v životě užil dost a dost,“ připomněl biskup u příležitosti dnešní slavnosti zmíněného světce. Připomněl i další scény z Josefova života, mimo jiné i útěk svaté rodiny do Egypta. „Na tuhle scénu jsem poslední dobou myslel vícekrát, když v televizi vidím krizový štáb, představitele vlády a bezpečnostní rady státu, kteří musí v těchto dnech dělat tak vážná rozhodnutí. Protože jde často o životy, o důležité věci, a je třeba je dělat teď,“ zaznělo během homilie. Odpovědi na naše otázky máme podle biskupa v tento čas hledat u Ježíše. „Třeba právě v tyto dny: proč se to či ono děje? Co nám to či ono chce jako jednotlivcům, jako rodinám, jako společnosti, jako Evropě či celému světu říci?,“ nabídl k úvaze pomocný pražský biskup. Je však podle něj důležité také následovat příklad Panny Marie - mít pozorné, otevřené srdce a nechávat se Bohem vést k stále hlubšímu a pravdivějšímu vnímání toho, co se děje kolem nás i v nás, i když tomu vždy zcela nerozumíme, uzavřel Biskup Wasserbauer.

Palladiu země české (reliéf Madony s Dítětem) je tradičně připisována zvláštní ochranná moc nad českým národem. Uchováváno je v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi. O ochranu naší země před nákazou koronaviru už zde prosil také kardinál Dominik Duka.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony