Bezmála miliónem podpořili Tříkrálovou sbírku diváci brněnského koncertu

Bezmála miliónem podpořili Tříkrálovou sbírku diváci brněnského koncertu
6. ledna 2020 Události Autor: Filip Breindl

Potřinácté byl součástí Tříkrálové sbírky koncert v Městském divadle v Brně, pořádaný jako poděkování koledníkům za jejich službu. Přispět na pomoc potřebným lidem a služby Charity ČR mohli i diváci přímého přenosu České televize. Prostřednictvím dárcovských textových zpráv zaslali přes 900 tisíc korun.

"Jsme mediálním partnerem Tříkrálové sbírky. Tento koncert je určitým vyvrcholením našich aktivit, je to poděkování koledníkům a přijde nám dobré, že součástí toho je i televizní sbírka. Myslím, že to je nedílná součást poslání veřejnoprávní televize," řekl k tomu výkonný producent České televize Patrick Diviš. V hledišti brněnského divadla usedly především děti oděné v kostýmech Tří králů, ve kterých obcházejí domácnosti i podniky. "Přál bych jim, aby se nikdy nestali sobci," vyslovil během přenosu olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který zdůraznil, že nejdůležitější součástí Tříkrálové sbírky není vybraná částka, ale křesťanské vánoční poselství předávané koledníky. podobně se vyjádřil biskup Pavel Posád, který na brněnský koncert zavítal jako prezident Charity ČR. "Považuji za velmi důležité, aby takto sbírka byla chápána, tedy že ten určitý obnos je jistě potřebný na konání dobra a potřeby mnoha lidí, ale ještě důležitější je, aby ti, kdo přicházejí za lidmi, přinášeli poselství evangelia o tom, že se nám narodil Kristus, Spasitel světa. Toto poselství je nade všechno," sdělil biskup Posád.  

V asi hodinovém programu, který moderovali Martina Kociánová a Jan Čenský, vystoupili například Vojenský umělecký soubor Ondráš, skupina Lake Malawi či zpěváci Sebastian, Marta Jandová či Markéta Konvičková. "Tuhle událost jsem znala z dřívějších ročníků a teď jsem tu s kapelou mohla účinkovat. Jsem ráda, že jsme podpořili něco, co má smysl a pomůže dál," sdělila Konvičková. 

Poslechněte si reportáž z brněnského Tříkrálového koncertu!

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony