Benedikt XVI. zavítal mezi účastníky Světového setkání rodin

Benedikt XVI. zavítal mezi účastníky Světového setkání rodin
1. června 2012 Události Autor: Filip Breindl

Do Milána odpoledne přicestoval papež Benedikt XVI., který se tak připojuje k programu Světového setkání rodin. Dnes ho kromě uvítacího ceremoniálu čeká ještě koncert v operním domě La Scala. Účastníci setkání a obyvatelé Milána přišli Svatého otce pozdravit na Dómské náměstí.

Kromě představitelů italské vlády a města Svatého otce přivítal také milánský arcibiskup, kardinál Angelo Scola, který poděkoval za "osobní velkorysou přítomnost" římského biskupa na akci svědčící podle jeho slov o stálé přítomnosti církvi ve společenském životě a starosti o jeho zlepšování. Připomněl starost obyvatel města i účastníků setkání o lidi v severoitalském regionu postižené zemětřesením. Po příjezdu Benedikta XVI. se také v hlavním milánském chrámu koná mše, kterou bude kardinál Ennio Antonelli sloužit za oběti této přírodní katastrofy v italském regionu Emilia Romagna.

Benedikt XVI. připomněl tradici milánské víry formované životy sv. Ambrože či Karla Boromejského. Vyslovil naději, že světové setkání přispěje k opětovnému přijetí rodinných hodnot v italské, evropské i globální společnosti. Svatého otce pozdravili i zástupci některých národů přítomných na milánském setkání.

Program Světového setkání rodin vyvrcholí o víkendu. V sobotu dopoledne se papež pomodlí  z liturgie hodin v tamním dómě a pozdraví biřmovance. Večer povede modlitební vigilii se svědectví rodin na milánském fotbalovém stadiónu. V neděli pak bude Benedikt XVI. sloužit mši svatou pod širým nebem na letišti. Přímý přenos můžete sledovat na televizi Noe nebo programu ČT2 od 10 hodin.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony