Bangladéšští biskupové pomáhají sázením stromů Matce Zemi

Bangladéšští biskupové chtějí sázením stromů pomáhat Matce Zemi
17. srpna 2020 Události Autor: Anna Janošková

Biskupská katolická konference v Bangladéši začala s kampaní, která má za cíl vysázet v zemi  přes čtyři sta tisíc stromů. Biskupové tak reagují na klimatické změny a zároveň tak chtějí oslavit zlaté výročí nezávislosti země.

V roce 2021 si budou bangladéšští obyvatelé připomínat dvě významné události, mezi které patří padesát let od vyhlášení nezávislosti země a sté výročí od narození prvního bangladéšského prezidenta Sheikh Mujibur Rahmana. V rámci těchto jubileí spustili tamní biskupové kampaň, jejíž cíl je pomoct Matce Zemi a vysázet přes čtyři sta tisíc ovocných stromů a dřevin, které se dají v budoucnu průmyslově zpracovat.

Biskupové apelují na diecéze a farnosti, ať se do kampaně zapojí a následují ji alespoň následující dva roky. Odkazují též na papeže Františka, který ve své encyklice „Laudato Si“ zmiňuje zhoršování životního prostředí a obrací se na každého člověka této planety. „Před pěti lety vydal papež František dílo, ve kterém nám připomněl, že Bůh pro nás stvořil Matku Zemi a my se o ni musíme starat a chránit ji,“ uvedl biskup Gervas Rozario z Rajshahi.

Biskupové se drží hesla; nestojí to ani cent, ale může to značně prospět. Jejich iniciativa spojuje místní komunity s celosvětovými projekty a skupinami, které usilují o ochranu životního prostředí. Mezi další výzvy biskupů patří například používání jutových lněných sáčků namísto plastových, efektivnější skladování organického odpadu nebo šetření pitné vody.

Zdroj: Ucanews

NyníDnešek v kalendáři
Píseň: Pieni irlannitar/My Irish Flower (2020); Interpret: Piirainen/Blom/Company; Album: Piirainen/Blom/Company: Matka
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Barvínek
16:45Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony