Antiochia 2020 bude v Lipovci

Antiochia 2020 bude v Lipovci
29. června 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Projekt Antiochia, který se bude letos konat ve farnosti Lipovec na Blanensku, představil dnes ve vysílání Proglasu tamní farář otec Pavel Kuchyňa.

Už 27 let navštěvují dobrovolníci v rámci Antiochie místa, kde se zdá, že víra pohasíná, a po vzoru věřících z Antiochie se s dobrovolníky zapojují do života vybrané obce. Z tohoto města kdysi vycházeli apoštolové šířit víru do světa. Po jejich vzoru se i dobrovolníci z projektu zapojují do života dneška.

Letošní letní Antiochia se uskuteční v Lipovci na Blanensku. Otec Pavel Kuchyňa, farář v Lipovci, byl hostem vysílání Proglasu. Vysvětlil, v čem spočívá přínos organizování takového projektu: „V praxi to znamená, že parta mladých věřících z celé naší republiky vyrazí na nějaké místo. A to do vybrané obce, kde týden dobrovolně působí.“ Mladí tak například navštěvují seniory, nebo třeba pracují na faře a v okolí kostela. Navíc dobrovolníci naplňují ještě jedno poslání: „k tomu všemu mají dobrovolníci na starost vytváření programů pro děti a mládež. V těchto aktivitách mohou ukázat a přiblížit nenásilnou formou lidem evangelium. Pokud se třeba víra z rodin už vytratila,“ vysvětlil otec Kuchyňa. Farář ještě vyzdvihl přínos pro osobní rozvoj dobrovolníků: „Je to taky možnost pro dobrovolníky zastavit se a zeptat se sám sebe, co pro mě znamená víra a jestli ji chci a jak bych ji chtěl předávat.“

Termíny jsou čtyři – a to 4 týdenní turnusy v době od 11. července do 9. srpna. Přihlásit se je možné na webu Antiochie, kde jsou také zpřístupněny veškeré informace.

NyníRanní zíváček
Píseň: Strč prst skrz krk (Hot Corn, Cold Corn) (2010); Interpret: Petr Brandejs Band; Album: Petr Brandejs Band: Pro děti
07:00Zprávy ČRo Dvojka
07:05Písně
07:15Pozvánky
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony