Antiochia 2020 bude v Lipovci

Antiochia 2020 bude v Lipovci
29. června 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Projekt Antiochia, který se bude letos konat ve farnosti Lipovec na Blanensku, představil dnes ve vysílání Proglasu tamní farář otec Pavel Kuchyňa.

Už 27 let navštěvují dobrovolníci v rámci Antiochie místa, kde se zdá, že víra pohasíná, a po vzoru věřících z Antiochie se s dobrovolníky zapojují do života vybrané obce. Z tohoto města kdysi vycházeli apoštolové šířit víru do světa. Po jejich vzoru se i dobrovolníci z projektu zapojují do života dneška.

Letošní letní Antiochia se uskuteční v Lipovci na Blanensku. Otec Pavel Kuchyňa, farář v Lipovci, byl hostem vysílání Proglasu. Vysvětlil, v čem spočívá přínos organizování takového projektu: „V praxi to znamená, že parta mladých věřících z celé naší republiky vyrazí na nějaké místo. A to do vybrané obce, kde týden dobrovolně působí.“ Mladí tak například navštěvují seniory, nebo třeba pracují na faře a v okolí kostela. Navíc dobrovolníci naplňují ještě jedno poslání: „k tomu všemu mají dobrovolníci na starost vytváření programů pro děti a mládež. V těchto aktivitách mohou ukázat a přiblížit nenásilnou formou lidem evangelium. Pokud se třeba víra z rodin už vytratila,“ vysvětlil otec Kuchyňa. Farář ještě vyzdvihl přínos pro osobní rozvoj dobrovolníků: „Je to taky možnost pro dobrovolníky zastavit se a zeptat se sám sebe, co pro mě znamená víra a jestli ji chci a jak bych ji chtěl předávat.“

Termíny jsou čtyři – a to 4 týdenní turnusy v době od 11. července do 9. srpna. Přihlásit se je možné na webu Antiochie, kde jsou také zpřístupněny veškeré informace.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony