Novoroční komentář Tomáše Holuba

Novoroční komentář Tomáše Holuba

Pořad v souvislostech


Novoroční komentář Tomáše Holuba
Budeme vysílat

Komentář týdne
Komentář týdne
Komentář týdne
Vysílali jsme

Komentář týdne

Komentář Ivana Gabala - Rok 2021 jako rok obratu

Komentář Ivana Gabala - Rok 2021 jako rok obratu
Audioarchiv
2. ledna 2021 Komentář týdne Autor: Jana Kuklová

Plzeňský biskup Tomáš Holub v prvním letošním Komentáři týdne na Proglasu přeje posluchačům vše dobré a ohlašuje biblické heslo své diecéze na příštích dvanáct měsíců.

V souvislosti s událostmi právě uplynulého roku biskup Holub hovoří o tom, že nyní je ještě více nejisté, co všem přinese ten nový: “Vždy je otázka, co z věcí, které jsme si předsevzali, se kterými počítáme, se uskuteční. Nicméně letos má tato otázka nesrovnatelně větší otazník. Protože co bude rok 2021 znamenat, je opravdu, jak se lidově říká, ve hvězdách nebo, jak my křesťané říkáme, v Boží prozřetelnosti, která nám je neznámá.”

Mnoho jistot, na které jsme byli po desetiletí zvyklí, najednou podle Tomáše Holuba přestalo platit: "O to víc jsme v roce 2020 hledali body, které jsou pevné i v situaci, kdy se chvěje vše to, co bylo doposud pevné. Věřím, že pro nás křesťany je tímto pevným bodem náš vztah s Hospodinem.” Proto plzeňský biskup všem přeje, abychom do nového roku vstupovali s důvěrou v Boha, který nezklame ani tehdy, kdy se všechny ostatní věci chvějí.  

Svůj novoroční komentář pak Holub uzavírá biblickými slovy, která si plzeňská diecéze zvolila pro rok 2021: “I kdyby pole nevydala pokrm, já přesto budu jásat v Hospodinu, mém Spasiteli." (srov. Habakuk 3,17n.)

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Kde šumí lužní les; Sóla: Rapáčová Alena, Cupal Libor; Soubor: Záhorienka; CD: Záhorienka o Záhorí - Toto je naša zem
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony