Francouzský arcibiskup: Víme, že zlo nebude mít poslední slovo

Datum vložení: 14. 11. 2015, 10:34
Autor: FB

Na 127 obětí vzrostla bilance pátečních teroristických útoků na šesti místech Paříže. Zdravotníci se starají o dvě stovky zraněných, několik desítek z nich je ve vážném stavu. Atentátníci stříleli a odpalovali výbušniny v severovýchodní části města. Čin radikálů, kteří podle očitých svědků vykřikovali „Alláh je veliký“, odsoudili světoví politici a Francii ujistili o své solidaritě.

„Víme, že zlo nebude mít poslední slovo,“ napsal předseda tamní katolické biskupské konference, arcibiskup z Marseille Georges Pontier, jenž útoky označil za nesrovnatelné barbarství, vyjádřil svou duchovní blízkost příbuzným obětí a katolíky vyzval, aby zachovali důvěru k politickým vůdcům země a aby byli ve společnosti tvůrci pokoje. Za zemřelé, zraněné a celý francouzský národ se modlí papež František, sdělil vatikánský mluvčí Federico Lombardi. „Jedná se o útok na mír celého lidstva a po všech vyžaduje jasné a solidární rozhodnutí vystoupit proti šíření vražedné nenávisti ve všech jejích formách,“ řekl Lombardi.

Prohlášení předsedy francouzské katolické biskupské konference:
Hlavní město naší země bylo zasaženo sérií útoků nevídané brutality. Společně s francouzskými katolíky, vyjadřuji hlubokou bolest tváří v tvář tomuto extrémnímu násilí, které odňalo život tolika lidem a způsobilo zranění mnoha dalším. Mé myšlenky a mé modlitby směřují k obětem a jejich blízkým, k pořádkovým silám a zdravotníkům a k vládním autoritám, na nichž leží závažná odpovědnost. V těchto těžkých hodinách jim vyjadřujeme svou důvěru. Zvu všechny katolíky Francie, aby zvláště tuto neděli se stali tvůrci pokoje, jednoty a svědky naděje, prostřednictvím modlitby, slov i skutků. Víme, že zlo nebude mít poslední slovo.

arcibiskup Georges Pontier

Moderuje: Anežka Horáková

Anežka Horáková

Dnes má svátek: Erik
sv. Rustik

Zprávy pro lidi dobré vůle

Zpravodajství Proglasu každý všední den

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 16 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky ve všední den ve 14, v sobotu od 9 hodin.

Více

Z jiných webů

tisk.cirkev.czwww.katyd.czwww.signaly.czwww.vira.cz

Jsme na sítích

FacebookYouTube

© 2016 VIZUS | CMS | technický správce

RADIO PROGLAS - K větší slávě Boží | správce obsahu | prohlášení | textová verze | mapa stránek | RSS

Právě vysíláme:
Třikrát z Proglasu: Elton John; Písnička: Duets For One (1993); Interpret: John Elton; Album: John Elton: Duets