Zemětřesení v Mexiku zabíjelo i v kostelech, papež vyzval k modlitbám

Papež
20. září 2017 Události Autor: Filip Breindl

O svých modlitbách za obyvatele Mexika po ničivém zemětřesení ujistil papež František, který při dnešní generální audienci v pozdravu španělsky mluvícím poutníkům prohlásil, že "v tomto okamžiku bolesti chci vyjádřit svou duchovní blízkost všem milovaným Mexičanům."

K otřesům došlo v noci našeho času, jejich epicentrum bylo ve státě Puebla jižně od hlavního města Mexico-City, které bylo rovněž zasaženo. Údaje o počtu obětí se rozcházejí, podle místních úřadů jich je nejméně 200. Nejméně jedenáct osob přišlo o život při bohoslužbách v kostelech a arcidiecéze Puebla oznámila zničení třiceti sakrálních staveb; desítky dalších jsou poškozeny v jiných částech Mexika, u katedrály v hlavním městě se k zemi zřítila jedna socha a kříž z kupole. Obzvláště tragickou událostí je pád střechy kostela ve městě Atzala na účastníky křestní bohoslužby. Zemřelo osm lidí včetně několikaměsíční dívky, která měla přijmout svátost, její matky a kmotry, informuje s odkazem na mexická média agentura Kathpress. Místní biskupská konference vyzvala věřící ke skutkům solidarity a k aktivní pomoci lidem postiženým zemětřesením.

"Všichni pozvedněme své modlitby, aby Bůh mohl u sebe přivítat ty, kdo ztratili svůj život, a abychom utišili raněné, jejich rodiny a všechny postižené. Modleme se také za veškerý záchranný a pomocný personál, který postiženým pomáhá," řekl papež, který při setkání s poutníky při generální audienci prosil o přímluvu Panny Marie Guadalupské, patronky Mexika.

(ilustrační foto)