Zástupci Papežských misijních děl diskutovali ve Špindlerově Mlýně

Zástupci Papežských misijních děl diskutovali ve Špindlerově Mlýně
11. září 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

V národní kanceláři Papežských misijních děl ve Špindlerově Mlýně se na začátku tohoto týdne sešli zástupci českých a moravských diecézních poboček této instituce, aby zhodnotili misijní činnost v různých částech republiky v uplynulém roce.

Ředitelé poboček PMD na setkání mluvili o práci s dětmi, podpoře bohoslovců v misijních zemích i o Papežském misijním díle šíření víry. To je úzce spojeno s Misijní nedělí, která připadá na 18. října. Byly také představeny nové materiály jako Misijní zpravodaj nebo DVD Naděje pro Ugandu. K dispozici by brzy měly být ve všech tuzemských diecézích, stejně jako kalendář na příští rok. Výtěžek z jeho prodeje pomůže například na Filipínách, kde byli zástupci Papežských misijních děl z České republiky letos v březnu. "Na misijní cesty jezdíme s tím, že dokumentujeme místa, kde pomáháme. Do České republiky potom přivážíme zprávu pro dárce, aby věděli, co se s jejich penězi děje,"  vysvětlil národní ředitel Papežského misijního díla a účastník cesty na Filipíny Leoš Halbrštát.

Účastníci setkání zmínili také  důležitost využívání sociálních sítí jako je Facebook či Twitter a praktické použití webu www.missio.cz. Jeho součástí je například kino s filmy z misijních cest a novou sekcí Missio interview, která se věnuje rozhovorům se zajímavými lidmi na aktuální témata. Tyto snímky od září vysílá také TV NOE v rámci pořadu Missio magazín.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony