Zahraniční kaplani kondolovali po úmrtí českých vojáků v Afghánistánu

Zahraniční kaplani kondolovali po úmrtí českých vojáků v Afghánistánu
7. srpna 2018 Události Autor: Filip Breindl

Někteří kaplani působící v armádách spojeneckých zemí vyjádřili svou sounáležitost českým kolegům po úmrtí tří našich vojáků v Afghánistánu. Některé z došlých dopisů a e-mailů na sociálních sítích zveřejnil hlavní vojenský kaplan P. Jaroslav Knichal.

"Vyjadřují upřímnou soustrast, duchovní podporu, blízkost především nejbližším a přátelům zemřelých vojáků, ale i Armádě ČR a celé naší vlasti," napsal plukovník Knichal, který pronese modlitbu při pietě po středečním příletu ostatků štábních praporčíků (povýšených do této hodnosti in memoriam) Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka. 

"Jsou součástí nás všech," uvedl kaplan amerického vojenského velitelství v Evropě, příslušník letectva David L. Carr. "Těžko se hledají slova, která by zmírnila bolest srdce, když ztráta blízké osoby je nezvratná. (...) Modlím se, aby v časech smutku, které vaše země nyní prožívá, jste využil všechny možnosti duchovního povolání a sobě svěřené v Armádě ČR vedl k útěše Svatého Ducha," napsal svému českému kolegovi generální duchovní Ekumenické pastorační služby v ozbrojených silách a ozbrojených sborech Slovenské republiky Marian Bodolló. Biskupský vikář slovenského vojenského ordinariátu P. Jozef Michalov oznámil, že svou polední mši sloužil za padlé české vojáky.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony