Začínají platit nové statuty fatimské svatyně

Začínají platit nové statuty fatimské svatyně
20. února 2019 Události Autor: Pavel Chaloupka

V den, kdy se slaví vzpomínka svatých Hyacinty a Františka, dětí, kterým se v portugalské Fatimě zjevila v roce 1917 Panna Maria, vstupují v platnost nové statuty tamní Svatyně Panny Marie Růžencové. 

 

Ty zmiňují zvláštní pozornost vůči nemocným poutníkům, zdravotně postiženým, chudým a sociálně vyloučeným.

Jak informovalo vedení fatimské svatyně, dva dokumenty byly připraveny na základě doporučení v nauce papeže Františka, které zveřejnil v apoštolském listě Sanctuarium in Ecclesia v únoru 2017. Nové dokumenty schválené portugalskou biskupskou konferencí definují svatyni ve Fatimě jako poutní místo na počest Panny Marie Růžencové. V statutech se mluví o zvláštní pozornosti vůči poutníkům, kteří jsou nemocní, lidem se zdravotním postižením, chudým, jakož i sociálně vyloučeným lidem.

"Vzhledem k tomu, že svatyně mohou být místem skutečného klidu na hledání sama sebe a na nalezení síly pro vlastní obrácení, fatimská svatyně je povinna vytvořit podmínky pro to, aby se stala místem odpočinku, ticha a kontemplace" – stojí v novém statutu portugalské mariánské svatyně. Ta je jedním z nejpopulárnějších poutních míst na světě. V jubilejním roce fatimských zjevení (2017), do tohoto portugalského města přišlo kolem 9 milionů lidí, loni to bylo více než 7 milionů poutníků.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  2 g-moll pro flétnu a kytaru - Larghetto; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony