Začíná dosud největší setkání arabské katolické mládeže

Začíná dosud největší setkání arabské katolické mládeže
26. října 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Více než tisíc mladých katolíků v těchto dnech míří do Ras Al-Khaimah – jednoho ze sedmi arabských emirátů, aby se zúčastnili Konference katolické mládeže v Arábii. Dvoudenní shromáždění arabských katolíků, které začíná dnes, bude hostit kostel sv. Antonína z Padovy.

Očekává se účast nejméně 1200 mladých lidí ve věku 18-35 let, uvedl pro Radio Vatican apoštolský vikář pro jižní Arábii, biskup Paul Hinder. Mottem setkání je, v souladu s blížícími se panamskými Světovými dny mládeže, verš z Lukášova evangelia „Neboj se, Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha“. Na setkání vystoupí několik přednášejících, budou se konat workshopy a společná liturgická slavnost.

„Cíle těchto setkání jsou stále tytéž – shromáždit mládež, která žije v těchto zemích v kontextu, poněkud se vymykajícímu běžnosti, a posílit ji ve víře. Právě proto jsme zvolili větu, adresovanou Matce Boží: „Neboj se“, aby se také tito mladí lidé radovali z Boží milosti. Záleží nám na společném slavení, vzájemné podpoře, na kterých se účastníme také my, biskupové, abychom projevili svou lásku a solidaritu“, říká biskup Hinder.

Zdroj: Radio Vatican

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert d-moll pro kytaru a orchestr - Andante; Autor: Fasch Johann Friedrich; Dirigent: Warchal Bohdan; Sóla: Zsapka Jozef - kytara; Soubor: Slovenský komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony