Začalo VII. Světové setkání rodin

Začalo VII. Světové setkání rodin
29. května 2012 Události Autor: Ondřej Mléčka

Slavením Svatodušní mše s dobrovolníky zahájil milánský kardinál Angelo Scola VII. Světové setkání rodin.

Rozhodl jsem se dělat dobrovolníka, abych zakusil, co je to služba, štědrost, ale především abych zakusil církev. Od těchto dnů očekávám, že budu hodně pracovat, ale i růst, setkám se s mnoha tvářemi, uslyším tolik příběhů.“ Tato slova Stefana, dobrovolníka z Bellusca, ilustrují očekávání těch, kdo se budou podílet na průběhu VII. Světového setkání rodin. V Milánské katedrále se v neděli shromáždilo přes pět tisíc dobrovolníků, tamejší kardinál Angelo Scola je pověřil k službě v průběhu začínajícího setkání. V následujících dnech tito dobrovolníci budou poskytovat asistenci poutníkům, doprovázet skupiny nemohoucích, zajistí bezpečnost akce, nabídnou též pomoc v tiskovém středisku či během programu pro děti.

Svatodušní mší sv. s dobrovolníky zároveň oficiálně začalo VII. Světové setkání rodin. „Různé služby, které budete vykonávat v těchto dnech, jsou výrazem jednoty, kterou prožíváme. Celá ambrosiánská i celosvětová církev vám již ode dneška říkají: Děkujeme,“ poděkoval kardinál Scola dobrovolníkům. V kázání dále popsal hlavní zaměření letošního setkání, pojmenovaného „Rodina – práce a slavení“: jednota a předávání víry. Ve společenství rodin z různých zemí se budou účastníci snažit porozumět základním prvkům lidského života a nacházet tak jednotu. „VII. Světové setkání rodin je misionářskou příležitostí prvního řádu. Téma setkání – Rodina: práce a slavení – nám pomáhá určit základní oblasti nové evangelizace, která vyžaduje brát na sebe potřeby našich bratří a sester, povzbuzovat se navzájem a objevit výšku, šířku a hloubku nekonečné touhy, která sídlí v srdci každého člověka. Být milován otcem, matkou, bratry, sestrami, dědečky a babičkami, utvářet svět, prožívat společné chvíle, není to snad to, co hledá každý současný člověk, když zkouší utvářet rodinu, pracuje a odpočívá? Jestliže se podělíme o tyto základní zkušenosti každodenní zkušenosti, které nás spojují se všemi lidmi, my, křesťané, budeme mít příležitost zbořit umělá rozdělení a odstranit nejednotu. Ukážeme svůj příspěvek k dobrému společnému i osobnímu životu,“ uvedl kardinál Angelo Scola.

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Koncert číslo 3 pro violoncello a orchestr a moll, opus 5 (1819) - Rondo Allegretto; Autor: Kraft Mikuláš; Dirigent: Farkač Hynek; Sóla: Hošek Jiří - violoncello
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony