Z událostí 11. ledna 2019

11. ledna 2019 Události Autor: Pavel Chaloupka

Stručný přehled událostí očekávaných v pátek 11. ledna 2019.

Na římské generální kurii Tovaryšstva Ježíšova pokračuje setkání generálního představeného Artura Sosy s jeho poradci, vedoucími jednotlivých oblastí a prezidenty šesti jezuitských konferencí. Jednání mají pomoci označit hlavní aktivity apoštolátu v nadcházejících letech.  

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker obdrží Cenu svobody mediální skupiny Weimer Media Group, vydávající mimo jiné magazín The European.

České aerolinie k tomuto datu ruší letecké linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a také slovenskou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi.

Pokračuje Tříkrálová sbírky Charity Česká republika. Jedním z měst, kterým Tříkrálový průvod teprve projde, je Velké Meziříčí. Poprvé jej tam můžete prožít právě dnes (11.1.), sraz účastníků je ve 14 hodin u římskokatolické fary na náměstí.

V evangelickém kostele v Přelouči se dnes odpoledne rodina a církev naposledy rozloučí významnou osobností evangelické teologie prof. Milanem Balabánem. Dlouholetý profesor Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy zemřel 4. ledna.

Do sálu Balbínka královéhradeckého Nového Adalbertina je na večer (18:00) připraveno první setkání nové přednáškové řady Quattro Boemi - Čtyři Češi. Úvodní zastávka nese titul „Čechoital Jan Jakub Komárek – první nakladatel spisů Ignáce z Loyoly i slavných barokních skladatelů“.

V Mladotově domě na Pražském hradě se dnes uzavře výstava fotografií vytvořených členy společenství Člověk a víra. Pod titulem „Katedrála a živá setkání“ prezentovala od 5. prosince výběr nejlepších fotografií pořízených v uplynulém roce v rámci tohoto foto projektu.

Trojanovice na Novojičínsku čeká otevření nadzemní panoramatické Stezky Valaška.

„Nejen z Třeště do RAF“ tak se jmenuje dnešní přednáška v tamní pobočce Muzea Vysočiny. Seznámení s osudy vojáků, příslušníků letectva z Třeště a okolí během Druhé světové války přiblíží od 17 hodin v Schumpeterově domě.

Do kostela svaté Anežky na pražském na Spořilově je na večer (19:00) připraven Novoroční koncert sboru Cantus Amici.

Městská knihovna v Šumperku nabízí (od 17 hodin) besedu s publicistkou, textařkou, historičkou a romanistkou Markétou Pilátovou na téma „Kde a jak se prolíná publicistika s literaturou a proč je důležité číst knihy“.

Pražské Divadlo pod Palmovkou uvede premiéru inscenace románu bratří Aloise a Viléma Mrštíkových Rok na vsi.

Dánsko a Německo společně hostí mistrovství světa házenkářů. Z desítky dnešních utkání v základních skupinách vybíráme večerní zápasy Brazílie – Francie a Egypt – Švédsko.

Evropský šampionát rychlobruslařů v italském Collalbu má dnes na programu závody ženského víceboje na 500 a 3ooo metrů a mužské sprinty na půl a jeden kilometr.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony