Z očekávaných událostí v sobotu 6. srpna 2022

Z očekávaných událostí v sobotu 6. srpna 2022
6. srpna 2022 Události Autor: Kateřina Vitouchová

Pietní setkání k 78. výročí popravy 36 občanů Životic a okolních obcí gestapem se koná u Památníku životické tragédie v Havířově. Letní školu barokní hudby otevřou na zámku v Holešově. 5. pouť kuchařů a cukrářů se uskuteční na Svatém Hostýně. 

Japonsko si připomíná 77. výročí svržení atomové bomby na Hirošimu. Ceremonie v Hirošimě se vedle premiéra Fumia Kišidy zúčastní generální tajemník OSN António Guterres.

V Hradci Králové pokračují intenzivní přípravy Celostátního setkání mládeže, svolaného katolickou církví. Začne v úterý.

Závěrečnou etapu, 80 kilometrů z Jilemnice do Hradce Králové, má dnes před sebou cyklopouť severozápadními Čechami, organizovaná Orlem Uherský Brod.

Open Air benefice na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením, CIHLAFEST, proběhne ve Slapech u Prahy.

Zapomenutá i živá řemesla se představí na hradě Grabštejně na Liberecku.

Modelový den na Zubačce pořádají v Kořenově na Jablonecku. Ve výtopně budou železniční modely všech velikostí a po jediné ozubnicové trati u nás pojedou zvláštní vlaky.

Končí divadelní festival Jiráskův Hronov.

24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského hostí ode dneška Jaroměřice nad Rokytnou.

Ve Tvarožné u Brna odhalí pamětní desku rodáka – epidemiologa a bakteriologa, vojáka generálmajora Josefa Liškutína.

Slavnostní otevření nové expozice věnované olympijským vítězům Emilovi a Daně Zátopkovým chystá na dnešek Lašské muzeum v Kopřivnici.

Opava hlásí Festival bylin s jarmarkem, přednáškami a tvořivými stanovišti v Sadech Svobody.