Z očekávaných událostí čtvrtka 4. srpna 2022

Z očekávaných událostí čtvrtka 4. srpna 2022
4. srpna 2022 Události Autor: Bernhard Tengler

Mši sv. k 30. výročí úmrtí kardinála Františka Tomáška bude sloužit v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha od 18 hodin emeritní arcibiskup kardinál Dominik Duka.  

Celé Česko zasáhnou podle meteorologů silná vedra. Teplota může dosáhnout až 36 stupňů. Roste tak i riziko požárů.

Vystoupením nejlepších účastníků litomyšlských houslových kurzů pokračuje v Heřmanově Městci festival Hudební léto v kostele svatého Bartoloměje. Koncert s názvem Mládí par excellence odehrají v synagoze. 

Opravenou kapli Panny Marie Bolestné slavnostně otevřou na vysočinském hradě Kámen.  

Pietní setkání Hold poslednímu přemyslovskému králi připomene v Olomouci na hradě 716.výročí tamní vraždy Václava III

V druhé části Festivalu planet vystaví Hvězdárna a planetárium Brno v parku na Kraví hoře denně do příštího čtvrtku všechny čtyři nafukovací desetimetrové modely, které vlastní. Modely Měsíce, Země, Marsu a Slunce budou k vidění za příznivého počasí vždy mezi 14.00 a 23.30.

Expozici Návrat domů nežádoucí zahájí v prostějovské Galerii Špalíček. Připomene 80 let od prvních hromadných transportů místních Židů do koncentračních táborů a přiblíží osud místního židovského podnikatele a mecenáše Bruna Wintera

Bižuterii, sklo a vánoční ozdoby nabídne v Jablonci nad Nisou čtyřdenní výstava Křehká krása.  

Jazzový večer bude v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, součást oslav 100 let od založení zahrady.

Čtyři umělci sítotiskového workshopu Síto 022/Tvůj soused představí svou práci do 1. září v brněnském Cafe in the ghetto. 

Jihomoravské muzeum ve Znojmě zpřístupní výstavu Pohřby v mladší době kamenné. 

Koncert Volantes Orchestra s belgickým dirigentem Josem van Immerseelem si mohou návštěvníci poslechnout v olomouckém Klášterním Hradisku. Koná se v rámci festivalu Olomoucké barokní slavnosti.