Vztah církve a pivovarnictví představuje v Plzni nová výstava

Vztah církve a pivovarnictví představuje v Plzni nová výstava
30. května 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Za přítomnosti plzeňského biskupa Tomáše Holuba i několika vzorků moku z želivského kláštera se dnes v Muzeu církevního umění plzeňské diecéze uskuteční vernisáž výstavy s názvem Církev a pivo. Seznámí mimo jiné s klášterními pivovary, které kdysi existovaly v Plzeňském kraji.

Výstava návštěvníkům odhalí vztah církve a pivovarnictví. „K vidění jsou církevní i regionální pivovary. Jsou tam také historické lahve, ty nejstarší jsou z 19. století,“ řekl Proglasu kurátor výstavy Luděk Krčmář. Výstava se věnuje také současnosti církevního pivovarnictví, který se podle Krčmáře například v Belgii stává fenoménem. „Už první benediktýnské kláštery vařily pivo, takže to pivo doprovází církev už od nepaměti. U nás zřejmě už i od vzniku prvních klášterů. Byly to pivovary farní, děkanské a další, takže vztah církve k pivovarnictví je velmi silný,“ dodal Krčmář.  

NyníDuchovní slovo
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:25Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony