Vzpomeňme v modlitbách na uprchlíky, vyzývá Konference evropských církví

Vzpomeňme v modlitbách na uprchlíky, vyzývá Konference evropských církví
20. června 2019 Události Autor: Jana Kuklová

Konference evropských církví společně s Komisí církví pro migranty vyzvala církve a farnosti v Evropě, aby při příležitosti Světového dne uprchlíků v modlitbách vzpomněly na všechny, kteří zemřeli ve vodách Středozemního moře na cestě za důstojným životem. 

“V období Letnic a Nanebevstoupení, které je pro celé lidstvo naplněno nadějí a světlem, jsme hluboce nešťastní a znepokojení z toho, že cesta kříže, utrpení a beznaděje stále trvá pro tisíce našich lidských bratrů a sester nacházejících se na vnějších hranicích Evropské unie,” píše se v prohlášení.

“Naším božským povoláním je být svědky a služebníky vzkříšení a nového života ve spravedlnosti a míru pro všechny bez ohledu na jejich etnický původ, národnost nebo náboženství. vzpomeňme si proto na všechny ty, kteří zemřeli na evropských hranicích, ať už nám jsou jejich jména známá nebo jejich totožnost nebyla zdokumentována. Sdílejme náš zármutek v modlitbě,” vyzývá v prohlášení prezident Konference evropských církví Christian Krieger a generální tajemník Komise církví pro migranty Torsten Moritz.

Jako Světový den uprchlíků vyhlásila Organizace spojených národů 20. června poprvé v roce 2000. Jde o výraz soudržnosti s Afrikou. Tento den také připomíná státy, které nejsou klidným místem pro život a ve kterých jsou lidé donuceni k útěku. Katolická církev si letos Světový den migrantů a uprchlíků připomíná 29. září.

NyníPísničky pro hezké...
Píseň: Tak se věci mají (2018); Interpret: Něžná noc; Album: Něžná noc (Šrůmová–Hedl): Tak se věci mají
16:00Pozvánky na festivaly
16:45Písně
16:55Folklorní okénko
17:55Myšlenka na den
18:00Modlitba růžence (slavný)
18:35Hudební zastavení

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony