Výzkum: Dobré skutky jsou pro evropské katolíky samozřejmostí

Výzkum: Dobré skutky jsou pro evropské katolíky samozřejmostí
14. září 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Výzkum dobrovolnictví v Evropě, který provedl polský Statistický institut katolické církve, ukázal, že dobré skutky jsou neoddělitelnou součástí života většiny katolíků v Evropě.

„Je to základ solidarity, která dokáže vyústit do dobrovolnictví, tedy pravidelné službě bližnímu. Je zde ale rozdíl mezi západní a východní Evropou. Na Západě je volontariát mnohem více rozvinutý a to především díky různým organizacím a institucím. Na většině území však zaujímá dobrovolnictví v církvi třetí místo, po sportu a vzdělávání,“ sdělil Radě biskupských konferencí organizátor Wojciech Sadloň a doplnil, že nezištné pomoci je potřeba učit děti už od nejútlejšího věku v rodinách.

Prezentaci výzkumu byl přítomný i kardinál Dominik Duka. „Ten volontariát je nutný a jak kardinál Bagnasco řekl, bez tohoto volontariátu vymře humanita, vytratí se humanismus jako takový. Bude-li všechno dělat stát a všechno bude zaplaceno, pak tyto věci padnou, jakmile přijde první krize a my ztratíme lidský rozměr“, řekl Proglasu.

(Foto: CCEE)

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro harfu, kytaru orchestr a continuo b moll - Andante Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Vlček Oldřich; Sóla: Brabec Lubomír - kytara, Englichová Kateřina  - harfa; Soubor: Virtuosi di Praga
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony