Výzkum: Dobré skutky jsou pro evropské katolíky samozřejmostí

Výzkum: Dobré skutky jsou pro evropské katolíky samozřejmostí
14. září 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Výzkum dobrovolnictví v Evropě, který provedl polský Statistický institut katolické církve, ukázal, že dobré skutky jsou neoddělitelnou součástí života většiny katolíků v Evropě.

„Je to základ solidarity, která dokáže vyústit do dobrovolnictví, tedy pravidelné službě bližnímu. Je zde ale rozdíl mezi západní a východní Evropou. Na Západě je volontariát mnohem více rozvinutý a to především díky různým organizacím a institucím. Na většině území však zaujímá dobrovolnictví v církvi třetí místo, po sportu a vzdělávání,“ sdělil Radě biskupských konferencí organizátor Wojciech Sadloň a doplnil, že nezištné pomoci je potřeba učit děti už od nejútlejšího věku v rodinách.

Prezentaci výzkumu byl přítomný i kardinál Dominik Duka. „Ten volontariát je nutný a jak kardinál Bagnasco řekl, bez tohoto volontariátu vymře humanita, vytratí se humanismus jako takový. Bude-li všechno dělat stát a všechno bude zaplaceno, pak tyto věci padnou, jakmile přijde první krize a my ztratíme lidský rozměr“, řekl Proglasu.

(Foto: CCEE)

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony