Výtěžek z dražby zvonu podpoří brněnský hospic

Výtěžek z dražby zvonu podpoří brněnský hospic
7. prosince 2018 Události Autor: Pavel Chaloupka

Městská část Brno-střed a Společnost pro Advent na Zelňáku spustily dražbu unikátního zvonu s podpisy prezidentů odlitého k výročí 100 let republiky. Výtěžek dražby bude věnován na konto Hospice sv. Alžběty v Brně pro vybudování nových lůžek.

Zvon, který vytvořil Jan Šeda, získá nový majitel ihned po skončení Adventu na Zelňáku, tedy 23. prosince. Jeho jediný exemplář o průměru a výšce 20 cm je odlitý z cínového bronzu (tzv. zvonoviny), nese podpisy všech prezidentů za posledních 100 let a také první český znak lva z počátku 20 let minulého století. Po dobu předvánočních trhů si na něj zvoní návštěvníci Adventu na Zelňáku, aktuálně je umístěný u Ježíškovy pošty pod vánočním stromem.

Dražba bude probíhat do 16. prosince do 12.30 na serveru aukro.cz. Vyvolávací cena je symbolických 1918 korun. Kromě klasického příhozu mohou zájemci využít nabídky koupě ihned za 50 000 korun.

„Jsem moc rád, že městská část Brno-střed hledá a také nalézá možnosti, jak podpořit dobrou věc, jakou hospicová péče bezesporu je. Věřím, že si zvon velmi brzy najde nového majitele, ať už sběratele nebo náhodného kupce, který chce udělat dobrý skutek. Rád mu zvon osobně předám a poděkuji“, říká starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Výtěžek bude věnován na konto Hospice sv. Alžběty. Zařízení na Kamenné ulici v Brně má aktuálně pouze 22 lůžek a chystá dostavbu. Vybrané prostředky budou využity právě k tomuto účelu.

NyníPozvánky
Píseň: Keď vojačik narukoval (2018); Interpret: Homolová Zuzana; Album: Trojka Z. Homolovej: Keď vojačik narukoval
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín
09:00Vítejte, senioři!
09:54Písně
10:15Stopy (TWR)

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony