Výstava hraček

4. května 2007 Události Autor: Pavel Chaloupka

Městské muzeum v Poličce by se v těchto dnech mohlo stát cílem dětí. Především pro ně připravilo výstavu O hračkách, hrách a hraní.

Městské muzeum v Poličce by se v těchto dnech mohlo stát cílem dětí. Především pro ně připravilo výstavu O hračkách, hrách a hraní, na níž si mohou exponáty, někdy i historicky cenné, nejen prohlédnout, ale mnoho si jich i vyzkoušet. Dospělí zase mohou zavzpomínat na doby svého dětství nad hračkami starými 30 a více let. Příchozí uvidí pohybové hračky, jako koníky či koloběžky, nebo hračky napodobivé, mezi než patří dětské kuchyňky a pokojíčky či pro kluky řemeslnická dílnička. S některými hračkami lze manipulovat, jsou na kolečkách, hýbou křidélky nebo reagují na potažení šňůrkou, s jinými se pomazlit. Chybět nebudou ani po generace oblíbené panenky a medvídci. V jedné z místností muzeum vystavuje také hračky pro handicapované děti.

  Unikátní jsou hračky z koncentračních táborů, dva koníci vyrobení z hadrů. Další zajímavostí je stolní skvostně výtvarně vyvedená společenská hra Robinson z přelomu 19. a 20. století. Výstava hraček v Poličce potrvá do 25. srpna.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony