Vybíráme z událostí soboty 9. dubna 2022

Vybíráme z událostí soboty 9. dubna 2022
9. dubna 2022 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí druhé dubnové soboty.

Biskupové se po celém světě sejdou s mladými věřícími ze svých diecézí. Společně oslaví Světový den mládeže, který připadá na Květnou neděli.

Premiér a předseda ODS Petr Fiala a spolu s ním většina z dosavadního vedení občanských demokratů bude na pražském kongresu obhajovat stranickou funkci.

V Praze a dalších místech se uskuteční pietní shromáždění k uctění památky obětí genocidy spáchané ruskou armádou v ukrajinské Buči.

Uprchlíci před válkou na Ukrajině, kteří našli pomoc a podporu v Praze 7 a dalších částech hlavního města, budou uklízet odpadky v metropoli. Podle organizátorů se jedná o výraz poděkování všem, kteří jim obětavě pomáhají.

Dobrovolníci budou uklízet břehy řeky Sázavy od Havlíčkova Brodu k Ledči nad Sázavou nebo Moravský kras.

Ve Zbýšově na Brněnsku vysázejí 50 hlav révy vinné v okolí bývalé těžní věže dolu Simson jako pokus vrátit městu vinařskou tradici, která skončila před nálezem uhlí a jeho průmyslovou těžbou.

V jihočeské metropoli proběhne benefiční Budějcký den pro Ukrajinu. Jeho výtěžek poputuje místní řecko-katolické charitě na podporu ukrajinských uprchlíků a na sbírku Paměti národa.

Brno se zapojí do celosvětového on-line festivalu architektury Open House Worldwide s Tesařovou vilou, která stojí v Masarykově čtvrti. Budova se objeví v hodinovém bloku společně s NewYorkským apartmánem Baldizzi.

Parlamentní volby proběhnou v africké Gambii.

Ve Varšavě se uskuteční dárcovská akce Stojíme za Ukrajinou, kterou iniciovali předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a kanadský premiér Justin Trudeau. Akci podpořila řada umělců jako například Bono, Elton John, Céline Dion nebo Alanis Morissette.