Vybíráme z událostí 9. srpna 2017

9. srpna 2017 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Přehled očekávaných událostí středy 9. srpna:

Nejvyšší soud bude projednávat případy dnes již zemřelých svědků Jehovových, kteří byli v 50. letech odsouzeni za odpírání vojenské služby.

V Liberci dnes přivítáním hudebníků začíná 8. ročník mezinárodního festivalu Liberecký flašinetář, který potrvá do pátku. Dnešní program pokračuje od 19. hodiny koncertem v kostele Nalezení sv. Kříže.

Krajské úřady mají do dneška zřídit zvláštní účet u České národní banky, na který musí kandidáti ve volbách do Sněmovny zaplatit příspěvek na volební náklady ve výši 19.000 korun. Ten budou subjekty skládat v každém kraji, ve kterém podávají kandidátku.

Na desátou hodinu je v Praze naplánováno setkání rozhlasové odborné veřejnosti Radio Projekt. Na programu je mimo jiné prezentace výsledků poslechovosti rozhlasových stanic v Česku za období prvního a druhého čtvrtletí roku 2017.

Do Kolína se má navečer vrátit dvojice Čechů, která se loni s dalšími pěti kamarády vydala na koloběžkách napříč Latinskou Amerikou.

V broumovském klášteře pokračuje třetí ročník mezinárodních hornových kurzů, které jsou doprovodným programem festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska. Pro veřejnost je naplánováno celkem šest koncertů účastníků kurzů, dnes je to Halali show v Adršpašských skalách, která začíná v 16.30 u jezírka Pískovna.

V Brně se při hokejové exhibici od 18.30 rozloučí s kariérou útočník Martin Havlát.

Na letišti v Počátkách na Vysočině pokračuje Mistrovství Evropy v letecké akrobacii kategorie Advanced.

Například finále v překážkovém běhu mužů na 400 metrů dnes čeká sportovce na Mistrovství světa v atletice v Londýně.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony