Vybíráme z událostí 7. prosince 2018

7. prosince 2018 Události Autor: Pavel Chaloupka

Stručný přehled událostí očekávaných v pátek 7. prosince 2018.

Papež František představí veřejnosti na Svatopetrském náměstí letošní vánoční strom a betlém z písku. Na vzniku výjevu klanění tří králů se podílel i český umělec Radovan Živný.

V polských Katovicích pokračují jednání světové konference o klimatu.

Večerní brněnské mši ze slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu bude předcházet tradiční průvod světla z Denisových sadů do katedrály na Petrově. Připomenout má Matku Boží jako první světlo, které se rozzářilo před příchodem Ježíše Krista.

Ve farním kostele svatého Jiljí v Horní Slatině se dnes církev rozloučí se zesnulým P. Aloisem Perničkou. Do kněžského hrobu bude pohřben po zítřejší dopolední mši svaté v kostele Matky Boží v Telči.

V Praze, Banské Bystrici, Olomouci, Brně, Plzni a opět v Praze vystupuje od 3. do 9. prosince kytarista Rodrigo Rodriguez. Jeho dnešní vystoupení ve městě pod Špilberkem bude navíc beneficí pro brněnský hospic svaté Alžběty. Podpořit ho poslechem dobré hudby i kytaristova životního příběhu můžete od 19 hodin v Besedním domě na Komenského náměstí.

Jihlavské Muzeum Vysočiny zahajuje výstavu tradiční fotografické soutěže Photograpfia Natura. Ta letošní se nesla v duchu hesla „Květy, listy, plody aneb všímáme si detailů“. Během vernisáže se začátkem v 17 hodin budou vyhlášeny výsledky 15. ročníku a oznámeno téma soutěže pro rok příští. Soutěžní snímky budou v jihlavském muzeu k vidění do 3. února.

V pražském kině Lucerna se budou večer předávat ceny tvůrcům vítězných snímků mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Český Krumlov v podvečer ožije Andělským průvodem městem, ten vyvrcholí setkáním s režisérem filmu Anděl Páně 2 Jiřím Strachem a společným fotografováním krumlovských andělů.

Severočeský Most pak čeká průvod uniformovaných havířů s předáváním světla svaté Barbory do rukou primátora města.

Pod záštitou Lunchmeat Festivalu se večer v kostele svatého Salvatora v areálu kláštera svaté Anežky České v Praze odehraje audiovizuální koncert projektu Emptyset.

Plzeňská Galerie Jiřího Trnky zahajuje výstavu ilustrátora Bohumila Konečného. Její součástí budou poprvé také originály z knižních výborů Otakara Batličky z konce 60. let a také z Mladého hlasatele a foglarovek, které byly řadu let nepřístupné v zapečetěném bytě Jaroslava Foglara.

Národní Muzeum v Praze dnes, stejně jako zítra a poté i 21. a 22. prosince, nabízí noční komentovanou prohlídku přírodovědecké expozice Archa Noemova.

Malé divadlo v Liberci má na programu premiéru představení „Mikve“ konfrontujícího různá vnímání víry a moderní reality.

Pražské Mistrovství světa florbalistů čekají zbylá dvě čtvrtfinále a utkání o umístění.

První zastávka seriálu Světového poháru biatlonistů ve slovinské Pokljuce má na programu sprint mužů na 10 km.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony