Více než půl milionu lidí přišlo na pochod pro život v Kolumbii

Více než půl milionu lidí přišlo na pochod pro život v Kolumbii
6. května 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Více než půl milionu lidí se tuto sobotu sešlo v Kolumbii při pravidelném Národním pochodu pro život.  13. ročníku pochodu se účastnili lidé v 61 městech latinskoamerické země.

Letošní podtitul „Vybírám si oba dva životy“ odkazuje na potřebu respektu jak k matce, tak k nenarozenému dítěti. „Jsme tady, protože chceme chránit život. Podívejte, tohle mé dítě se narodilo v 26. týdnu. Bojovali jsme o něj před dvěma a půl roky. Přišli jsme bránit tyhle dva životy: život matky i život dítěte. Protože když se zničí život dítěte, zlomí se srdce matky," řekl jeden z účastníků pochodu.

Podle ředitele pořádající pro-life organizace Unidos por la vida Jesuse Magañi zaznamenal sobotní pochod úspěch, protože se zaplnila všechna hlavní náměstí největších měst v zemi. Zopakoval, že cílem jeho organizace je zrušení výroku kolumbijského Ústavního soudu, který před 13 lety označil potrat za základní právo v případě početí znásilněním, poškození plodu nebo v případě, že těhotenství ohrožuje život matky. Pochod, kterým část společnosti vyjádřila i svůj nesouhlas se zavedením eutanázie v zemi, minulý měsíc podpořila místní biskupská konference.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony