Věřím, že papežova návštěva byla setbou, říká biskup Cikrle

V komentáři týdne mluví brněnský biskup Vojtěch Cikrle například o atmosféře při mši, kterou v neděli na tuřanském letišti sloužil papež, o tématech, o kterých s Benediktem XVI. hovořili při cestě papamobilem a také děkuje všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu návštěvy.

Komentář týdne odvysíláme v sobotu 3. října v 7.30 a v 18.20 a také jej budeme opakovat v pondělí 5. října v 10.00.

Téměř týden po tom, co na území brněnské diecéze poprvé vstoupil Petrův nástupce, mluví v komentáři týdne biskup Vojtěch Cikrle o rozzářených obličejích poutníků na tuřanském letišti, ve kterých vnímal vnitřní krásu probuzenou papežem. Hovoří také o momentu, kdy se po kázání a eucharistii sto dvacet tisíc lidí ztišilo. „Cítil jsem, že ztišení nebylo jen vnější a  prázdné, ale stalo se modlitbou jednotlivců i společnou nás všech,“ říká biskup.

Když po bohoslužbě odjížděl Vojtěch Cikrle s Benediktem XVI. v papamobilu od místa konání obřadu k letadlu, mluvili spolu mimo jiné o vlajce brněnského biskupství, kterou ho věřící vítali, o tuřanském bojišti nebo o stovkách každoročně pokřtěných dospělých lidí v diecézi a papež říkal, že se mu v Brně velice líbilo a potěšila ho radostná atmosféra i nadšení poutníků.

Biskup také mluví o mši, kterou ve čtvrtek 1. října celebroval v katedrále na Petrově v Brně, kde děkoval Bohu za možnost přivítat hlavu církve v moravské metropoli a ocenil také ty, kteří návštěvu připravovali.

Na závěr svého komentáře se představitel brněnské diecéze zamýšlí nad tím, co návštěva papeže přinesla a říká: „Věřím, že byla setbou a těším se na její plody v životě každého z nás. Recept pro naplnění Kristových slov je opravdu jednoduchý – žít pravdivě ze své víry a vůbec nezáleží na tom, v jakém postavení.“

Celý komentář si po odvysílání můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony