Venezuelští biskupové podporují opozičního prezidenta Guaida

Venezuelští biskupové podporují opozičního prezidenta Guaida
24. ledna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Někteří venezuelští katoličtí biskupové se účastnili shromáždění na podporu opozičního vůdce Juana Guaida, který se prohlásil úřadujícím prezidentem země. Uznaly ho některé státy včetně USA či Brazílie, na podporu socialistické hlavy státu Nicolase Madura vystoupily například Čína, Rusko, Turecko, Kuba, Bolívie nebo Nikaragua.

Biskup z Maturínu Enrique Perez Lavado informoval, že vládní jednotky obsadily jeden z kostelů, kam se uchýlili demonstranti, po několika hodinách směli odejít a nedošlo k dalším násilnostem. Katolická církev před časem označila nový Madurův prezidentský mandát za nelegitimní. Guaido se odvolává na ústavu a tvrdí, že chce prosadit přechodnou vládu do nových voleb. Pro změnu režimu se během světového setkání mládeže v Panamě vyslovili zástupci venezuelského exilu.

NyníHudební siesta
Skladba: Jubilate - Sláva buď Otci; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Preston Simon; Sóla: Kirkby Emma, Nelson Judite, Brett Charles, Elliot Paul, Covey Rogers,Thomas David - zpěv; Soubor: Sbor katedrály v Oxfordu, The academy of ancient music
12:56Střípek poezie
13:00Hudební siesta - 2. část
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:30Třikrát z Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony