Ve Washingtonu zazní zvony za každý rok života Martina Luthera Kinga

Ve Washingtonu zazní zvony za každý rok života Martina Luthera Kinga
4. dubna 2018 Události

Katolická biskupská konference Spojených států se připojuje ke vzpomínkovým akcím k 50. výročí atentátu na baptistického kazatele a nenásilného aktivistu za rasovou rovnost Martina Luthera Kinga.

Ve washingtonské národní bazilice Neposkvrněného Početí zazní večer místního času 39 úderů zvonu za každý rok Kingova života. Stejným způsobem se připojí další kostely, školy a jiné instituce. Kazatelův odkaz připomněl při své cestě do USA v roce 2015 papež František. Prohlásil, že sen Martina Luthera Kinga stále inspiruje křesťany po celém světě s odkazem na proslov připomínaného kazatele "Mám sen" (I have a Dream). S Kingem současného papeže srovnává vatikánský ambasador při institucích OSN v Ženevě, arcibiskup Ivan Jurkovič. Pripomíná především dva body, jimiž jsou důraz na nenásilné řešení problémů a globální solidarita.

"Od doby Martina Luthera Kinga můžeme vidět neustálý rozvoj obrany lidských práv. On představuje jasný začátek a my se domníváme, že jsem jeho dědicové. Musíme překonat všechno, co nás rozděluje zvláště pokud se to zakládá na rasových a sociálních rozdílech. To, co říkal, je dnes stejně důležité jako tehdy," dodal Jurkovič pro Vatican News. 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony