Vatikán zaslal přání k postnímu měsíci Ramadánu

Vatikán zaslal přání k postnímu měsíci Ramadánu
16. dubna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

"My, křesťané a muslimové, jsme povoláni být nositeli naděje," píše v poselství Papežská rada pro mezináboženský dialog k měsíci Ramadánu, který začal v úterý 13. dubna. Podle agentury Kathpress je v dnes zveřejněné zprávě uvedeno, že křesťané a muslimové jsou společně "svědky naděje," když v modlitbě, postu a almužně budují vztah s Bohem.

Jak se dále píše v poselství, lidé dobré vůle, kteří velkodušně pomáhají druhým v době nouze jsou znamením, "že duch bratrství je univerzální a překonává všechny etnické, náboženské, společenské a ekonomické hranice". Dopis Papežské rady pro mezináboženský dialog adresovaný „všem muslimským bratřím a sestrám“ poukazuje na solidaritu a přátelství a zve ke společné cestě k naději. 

V poselství muslimům se zmiňují i faktory, které jsou pro naději škodlivé a proti nimž je třeba rázně bojovat. Jsou jimi: "nedostatek víry v lásku a péči Boha, ztráta důvěry, pesimismus, zoufalství i jeho neopodstatněný opak, tj. troufalost či nespravedlivé zevšeobecňování založené na vlastních negativních zkušenostech."

Ramadán letos skončí 12. května třídenním svátkem. 

Zdroj: Vatican News, Kathpress

Foto: Pixabay

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony