Valné shromáždění OSN projedná napadení Ukrajiny, v Brně bude ekumenická bohoslužba

Valné shromáždění OSN projedná napadení Ukrajiny, v Brně bude ekumenická bohoslužba
28. února 2022 Události Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných v pondělí 28. února 2022.

Rada bezpečnosti Organizace spojených národů svolala mimořádné zasedání Valného shromáždění OSN, které se bude věnovat ruské invazi na Ukrajinu.

Ekumenická bohoslužba s prosbami za pokoj se v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu uskuteční v Betlémském kostele v Brně v Pellicově ulici. Začátek je v 19 hodin. O podpoře napadené země dnes budou jednat zastupitelé Středočeského, Karlovarského či Ústeckého kraje. Solidaritu Ukrajině vyjádří účastníci univerzitního shromáždění v Olomouci či demonstrace v Opavě.

V Ženevě začíná zasedání Rady OSN pro lidská práva.

Specializovaný trestní soud ve slovenském Pezinku znovu projedná obžalobu v případě vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Nejvyšší soud loni zrušil osvobozující verdikt nad dvěma obžalovanými.

Týdenní jarní prázdniny začínají například v Pardubickém kraji, Ostravě nebo českobudějovickém okrese.

K dnešku ve funkci končí ředitel Českých drah Ivan Bednárik. Nové vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny by mělo vzejít z dnešního prvního zasedání nově složené správní rady.

Zájezdoví dopravci mohou ode dneška stát žádat o kompenzace ztrát způsobených loňskými opatřeními proti šíření covidu.

Je lehčí žít v totalitě, nebo ve svobodě? - to je název přednášky politika, filozofa, vysokoškolského učitele a signatáře Charty 77 Daniela Kroupy, která od 17 hodin začne v přednáškovém sále Arcidiecézního muzea v Olomouci.

Další Modlitba za národ proběhne po 16. hodině ve svatováclavské kapli pražské katedrály. Koná se vždy 28. den v měsíci.

Ve Zlíně se koná program k 700. výročí první písemné zmínky o městě. Lidé si budou moci v tamním zámku prohlédnout faksimile příslušné listiny, uskuteční se beseda s historiky a od půl sedmé v kostele svatých Filipa a Jakuba mše věnovaná výročí Zlína.

NyníPísně
Píseň: Páslo dívča páva (2022); Interpret: Štrunc Matěj Metoděj; Album: Štrunc Matěj Metoděj: Lidověk
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud