V Praze se konala konference o pronásledovaných křesťanech

16. listopadu 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Evropští politici se musí jasně přihlásit k tomu, že Evropa je křesťanský kontinent. Na konferenci o pronásledování křesťanů v Praze to dnes řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Podle něj existují v Evropské unii skupiny, které usilují o likvidaci křesťanského dědictví. Podle Szijjártóvých slov se to projevuje především v západní části kontinentu. Zmínil francouzský zákon z roku 2004, který zakázal okázalé nošení náboženských symbolů ve veřejných školách, což se vztahuje nejen na muslimské šátky a židovské jarmulky, ale také na křesťanské kříže. Kritizoval také, že v základním právním dokumentu Evropské unie, v lisabonské smlouvě, není odkaz na křesťanské základy evropských zemí.

Konference se konala pod záštitou europoslance Pavla Svobody, který se setkání osobně účastnil. Proglasu popsal způsoby, jakým mohou evropské země pomáhat křesťanům v ostatních částech světa: „Máme tady rozvojovou rozvojovou pomoc českou, máme rozvojovou pomoc na úrovni Evropské unie, máme tady řadu nevládek, takže těch možností je hodně. My jsme na této konferenci slyšeli maďarský příklad, který právě spočívá v tom, že Maďarsko se ptá přímo osob odpovědných v postižených oblastech, co se dá pro ně dělat, zhodnotí jejich plány a pošlou jim přímo peníze bez prostřednictví nějakých dalších organizací a to považuji za velmi efektivní cestu“. Proglasu popsal způsoby, jakým mohou evropské země pomáhat křesťanům v ostatních částech světa“, řekl Proglasu Svoboda.

(Zdroj: ČTK, Proglas)

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony