V Pákistánu padla obvinění za vraždu křesťanského páru

106 lidí v Pákistánu čelí obvinění z podílu na vraždě křesťanského páru. Dav jej zlynčoval kvůli podezření, že údajně spálil několik stran Koránu.
„Je to krok ke spravedlnosti,“ uvedl v reakci na přijetí obvinění soudem ředitel papežské sociální mise v Pákistánu pater Waseem Walter. Shahzada a Shamu Masihovi dav upálil v cihelně loni v listopadu. Manželský pár měl čtyři děti, žena byla navíc těhotná. Podle informací agentury Fides byli v této souvislosti obviněni tři náboženští vůdci z podněcování davu.
„Tento proces je klíčovým krokem, který může ukázat, že spravedlnost v Pákistánu platí pro všechny, včetně náboženských menšin,“ citovala pákistánské křesťanské právníky agentura Fides. Kauzou se bude zabývat soud v Láhauru.