V Nigérii narůstá počet křesťanů, navzdory násilí namířenému proti nim

V Nigérii narůstá počet křesťanů, navzdory násilí namířenému proti nim
8. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Počet katolíků v Nigérii roste, a to navzdory pokračujícímu násilí vůči křesťanským komunitám. Pro charitativní organizaci Církev v nouzi to uvedl tamní biskup Oliver Dashe Doeme.

Četné útoky v Nigérii, z nichž k zatím posledním došlo o Vánocích a zahynulo při nich nejméně 19 lidí, mají podle biskupa za cíl křesťany vyděsit. Výsledek je však přesně opačný. „Naše víra je čím dál silnější,“ zdůraznil Mons. Dashe Doeme, který je hlavou diecéze Maiduguri na severovýchodě země. Počty křesťanských věřících v Nigérii rostou navzdory pokračujícímu násilí a teroru vůči jejich komunitám. K útokům se z velké části hlásí teroristické islamistické hnutí Boko Haram.

Biskup Dashe Doeme prohlásil, že se terorem odradit nedal, zejména díky tomu, že došlo také k protipohybu. Například na Štědrý večer bylo podle něj v jedné farnosti pokřtěno 100 lidí. „Dokud bude existovat Boží království, zlé síly nezvítězí,“ uvedl. Teroristé podle něj víru lidem nikdy nevezmou - a to ani poté, co jen v jeho diecézi vyhořelo více než 200 kostelů a několik církevních škol.

zdroj: Kathpress

 

NyníDuchovní slovo
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:25Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony