V dubnu papež vyzývá k modlitbě za obránce lidských práv

V dubnu papež vyzývá k modlitbě za obránce lidských práv
7. dubna 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila nové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Duben Svatý otec věnoval modlitbě za lidská práva a ty, kteří se věnují jejich obraně. 

Ve videu papež říká: „K obraně základních lidských práv je třeba mít odvahu a odhodlání. Mluvím tu o aktivním boji proti chudobě, nerovnosti, nezaměstnanosti, absenci půdy a střechy nad hlavou a sociálních práv. Můžeme si povšimnout, že ona základní lidská práva nejsou na celém světě stejná. Existují lidé takzvaně první, druhé a třetí kategorie, a pak ti, kteří nepatří nikam. Ne, základní práva musí být pro všechny stejná. V některých zemích může obrana lidské důstojnosti vést až k uvěznění, někdy dokonce bez rozsudku.

Každý člověk má právo důstojně žít a plně se rozvíjet. Toto základní právo nesmí popírat žádná země. Modleme se za ty, kteří bojují s nasazením svého života za základní lidská práva v  diktaturách, autoritativních režimech, ale i demokraciích v krizi, aby tak jejich oběť a práce přinášely hojné ovoce.

Foto: flickr/Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony