V Českých Budějovicích proběhnou Dny důvěry

V Českých Budějovicích proběhnou Dny důvěry
16. listopadu 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

Na několika místech v centru města potrvají od pátku 17. do neděle 19. listopadu 2017. Ekumenická setkání mladých se konají ve spolupráci s komunitou Taizé. Poprvé se v České republice odehrály roce 2007 ve Zlíně, o dva roky později se setkání uskutečnilo v Brně, za další dva roky v Olomouci, v roce 2013 byly v Praze a před dvěma lety v Ostravě. Letos se uskuteční v Českých Budějovicích.

Program se tradičně skládá z modlitebních setkání, při kterých zazní meditativní zpěvy z Taizé a Boží Slovo. Dále se mohou účastníci těšit na biblické skupinky tak, jak tomu bývá v samotném francouzském městě Taizé. „Kromě toho se na sobotní odpoledne připraveno několik zajímavých a velmi různorodých workshopů, aby si každý mohl vybrat, co ho zajímá“, láká návštěvníky za organizátory pater Tomas van Zavrel.

Setkání vyvrcholí v sobotu večer mší svatou s biskupem Vlastimilem Kročilem v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích a tzv. Nocí světel, ve které se šest sborů českobudějovické diecéze spojí a doprovodí závěrečný večer.

Podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách www.dnyduvery.cz, kde je možné se přihlásit buď jako účastník, dobrovolník nebo ubytovatel.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony