Uživatelé platformy Givt už přispěli 10 milionů na dobročinné účely

Uživatelé platformy Givt už přispěli 10 milionů na dobročinné účely
9. září 2022 Události Autor: Daniel Blažke

Givt. Tak se nazývá webový portál, který slouží ke komunitnímu financování neziskových organizací pomocí online nákupů. Díky Givtu přispěli uživatelé dohromady už 10 miliony korun na dobrou věc, aniž by je to cokoliv stálo. Fungování portálu a uživatelské možnosti přiblížila Proglasu jeho ředitelka Karolína Fojtíková.

„Givt je jednoduchý nástroj, který umožňuje podporovat dobročinnost, aniž by to cokoli stálo. Pokud uživatel Givtu nakoupí na některém e-shopu, se kterým spolupracujeme, my z jeho útraty pošleme předem dané procento organizaci, kterou si on sám zvolí. Máme poměrně široké spektrum organizací, aktuálně je jich u nás přes pět tisíc. Najdete u nás jak ty velké jako Člověk v tísni nebo Charita, tak i ty lokální a menší: rodinná centra, domovy pro seniory nebo organizace zaměřené na ochranu přírody, sport, kulturu a mimo jiné Nadační fond Radia Proglas. Takže pokud někdo z posluchačů občas nakupuje na Internetu a chtěl by podpořit dobrou věc, tak stačí, když se před nákupem proklikne k webu www.givt.cz a vybere si tam, kde chce pomoci,“ říká Fojtíková. 

Při příležitosti vybraných 10 milionů Kč na dobré účely proběhla včera v Olomouci oslava. O programu, hostech, atmosféře ale i o dalších projektech hovořila na Proglasu s Jitkou Ingrovou ředitelka Givtu Karolína Fojtíková. Níže si poslechněte záznam rozhovoru: