Únos řeholníků v Kamerunu

Únos řeholníků v Kamerunu
27. listopadu 2018 Události Autor: Pavel Chaloupka

Zatím neznámí ozbrojenci unesli na jihozápadě Kamerunu tři řeholníky. Dva  z nich byli kněží katolického řádu klaretiánů, třetí byl studentem ve stejné kongregaci. S odkazem na tiskový servis Vatikánu o tom informovala agentura APA. Únos se odehrál v sobotu na venkovské silnici v anglofonní oblasti na jihozápadě Kamerunu.

Minulou středu byl poblíž města Memfé zabit misionář původem z Keni. Začátkem listopadu zase ozbrojenci na severozápadě země unesli na osm desítek žáků presbyteriánské školy a jejího ředitele. Akci měli na svědomí anglofonní separatisté, kteří chtějí vytvořit na severozápadě a jihozápadě Kamerunu nezávislý stát. Unesení byli brzy nato propuštěni. V anglicky mluvících regionech na západě země žije asi šestina ze zhruba 23 milionů obyvatel této západoafrické země. Regiony si dlouho stěžují na politickou a ekonomickou diskriminaci ze strany francouzsky mluvící většiny.

Před dvěma lety vypukly v zemi masové demonstrace organizované učiteli  a právníky. Vláda protesty tvrdě potlačila. Od té doby trvají v anglicky mluvících regionech střety mezi ozbrojenými separatisty a vládními jednotkami, které si podle organizace Amnesty International jen letos stály život na 400 civilistů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony