Umožněte azyl křesťanským rodinám, pomůžeme jim, žádají lidé v iniciativě

Umožněte azyl křesťanským rodinám, pomůžeme jim, žádají lidé v iniciativě
30. ledna 2015 Události Autor: Hana Kašpárková

Žádost o udělení azylu v České republice a ochotu zapojit se do následné práce s uprchlými rodinami vyjadřuje více než dvanáct set jednotlivců, rodin či farností podepsaných pod iniciativou „Bratr je víc než bližní.“

Výzvu adresovanou premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podnítila redakce webu Res Claritatis. „Její ideální výsledek by byl, kdyby česká vláda nastavila azylovou politiku tak, že se zaměří na uprchlé křesťanské rodiny s malými dětmi z Blízkého a Středního východu a nabídne jim útočiště v České republice do naplnění azylové kapacity, kterou země má,“ řekla Zdeňka Rybová z Res Claritatis.   

Iniciativa podle Rybové vyjadřuje solidaritu podepsaných a má politikům ukázat, že jim na uprchlých rodinách, přebývajících v provizoriích na poušti a v horách, záleží. „Podpisy vyjadřují i ochotu ke konkrétní pomoci s prací kolem přijatých uprchlíků v rámci možností každého, například s integrací, humanitární nebo hmotnou pomocí, případně s ubytováním,“ dodala Rybová. Iniciativu podpořili také biskupové Karel Herbst, Josef Hrdlička a Jan Baxant.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony