Události očekávané o posledním říjnovém pondělí

29. října 2018 Události Autor: Hana Kašpárková

Nabízíme výběr událostí s datem 29.října 2018.

Česká filharmonie si ve Washingtonu převezme Cenu Antonína Dvořáka od Akademie klasické hudby. V Kennedyho centru také vystoupí s koncertem k oslavě stého výročí Československa.

U Pomníku obětem komunismu na pražském Újezdě proběhne čtení jmen Čechů a Slováků, kteří zahynuli v Gulagu. Událost se v předvečer ruského Dne paměti politických represí koná v rámci festivalu kultury a lidských práv Kulturus. V samotném Rusku se rovněž odehraje tradiční čtení jmen obětí represí před sídlem tajné služby.

Valdštejnský palác v Praze bude hostit slavnostní akt udělení autorizace novým členům České komory architektů.

Ve Středisku humanitární a rozvojové spolupráce Českobratrské církve evangelické v Praze proběhne Debata na téma izraelsko-palestinský konflikt "Zážitky ze Západního břehu Jordánu" s poslancem Janem Lipavským.

Na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze začíná třídenní konference „Mimokodexové právo katolické církve“. 

Brňané si dnes v souladu s historií o den později než zbytek státu připomenou výročí vzniku Československa, událost pořádá Filharmonie Brno spolu s Divadlem Husa na provázku.

Jak předejít mrtvičce a zda je tělo a mozek v kondici, mohou během dne zjistit lidé v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny, kde se při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody uskuteční osvětová akce.

V moravské metropoli začne také festival německy mluvených filmů Das  Filmfest.

Ve Strakonicích proběhne slavnostní otevření a požehnání nového domácího hospicu svaté Markéty.

Vidět jeskyně tak, jak je znají jeskyňáři, tedy pouze za svitu baterek, budou mít přes den účastníci prohlídek Koněpruských jeskyní na Berounsku.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie Es dur - Allegro moderato; Autor: Sperger Johann Mathias; Dirigent: Dohnányi Oliver; Soubor: Státní komorní orchestr Žilina
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony