Týden Laudato sí 2021 přináší podněty pro ekologickou konverzi

Týden Laudato sí 2021 přináší podněty pro ekologickou konverzi
18. května 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Počínaje nedělí 16. května prožíváme Týden Laudato Sí 2021. Vrcholí jím rok věnovaný stejnojmenné encyklice papeže Františka. Od jejího vydání uplyne šest let.

Tématem této iniciativy jsou jak ekologické výzvy pro každého jedince, tak i to, jaký pokrok za šest let od vydání této zelené Františkovy encykliky udělala církev na cestě k ekologické konverzi. Mezinárodní organizace The Global Catholic Climate Movement připravila v angličtině, španělštině, italštině a polštině přednášky, diskuze nebo společné modlitby. 

Program v češtině pak přichystalo sdružení Ekologická konverze. Na svém webu www.ekologickakonverze.cz i na webových stránkách  www.tydenlaudatosi.cz je pro každý den z Týdne Laudato sí 2021 připraveno jedno téma. “Jde o textové podněty vždy propojené s videem. Celý týden uvádíme rozhovorem s Markem Orko Váchou. Na další dny jsme připravili například tipy, jak minimalizovat odpad, jak s ekologickou konverzí začít u sebe či co lze v tomto směru změnit ve farnostech. Také se budeme na otázky spojené s encyklikou Laudato sí ptát českých katolických biskupů,” popsala Proglasu obsah programu Michaela Gongolová ze sdružení Ekologická konverze.

K Týdnu Laudato sí 2021 se připojilo také hnutí Žít Laudato sí. To příští sobotu 22. května pořádá on-line přednášku environmentálního teologa Jana Zámečníka. Na odkazu lékaře, teologa a hudebníka Alberta Schweitzera zdůrazní podněty, které mohou být inspirativní i dnes.

ilustrační foto: pixabay