Tři stovky penzistů se sešly na Pouti seniorů ve Frýdku-Místku

1. října 2015 Události Autor: Hana Kašpárková

Právě dnes si připomínáme Mezinárodní den seniorů. Farnost při bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku u té příležitosti včera uspořádala spolu s tamním Centrem pro rodinu první Pouť seniorů v ostravsko-opavské diecézi.

Pouť začala mší svatou v bazilice, po níž následovala prohlídka krypty. Na Frýdeckém zámku potom mohli účastníci vyslechnout přednášku „Pestrost podzimu, pestrost stáří“. Setkání zakončilo vystoupení žáků církevní Základní umělecké školy z Místku.
 
„Máme velikou radost, že na tuto první pouť přišlo velké množství lidí z různých koutů a míst naší diecéze. Účast je pro nás inspirací a povzbuzením, že se budeme snažit i příští léta tuto pouť pro seniory pořádat,“ sdělil diecézní kaplan pro pastoraci dříve narozených p. Roman Janáč.

NyníHudební siesta
Skladba: Concerto grosso op. 1 č. 8 f-moll - Largo/Grave-Vivace-Grave-Largo/Andante-Andante-Largo/Andante; Autor: Locatelli Pietro; Dirigent: Navarro Garcia; Soubor: Radio-Sinfonieorchester Stuttgart
13:00Zprávy
13:05Odpolední proud
14:00Hudební kompas
14:30Odpolední proud
15:00Zprávy
15:05Odpolední proud

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony