Tři stovky Biblí různých formátů a jazyků představuje výstava v Žilině

Tři stovky Biblí různých formátů a jazyků představuje výstava v Žilině
25. ledna 2022 Události Autor: Nikola Samcová

Bible pro děti, studenty, armádu či slabozraké mohou vidět návštěvníci výstavy, která se koná v aule pastoračního centra farnosti Dobrého pastýře v Žilině-Solinkách. Přístupná je školám i veřejnosti.

Součástí výstavy 300 různých výtisků Písma svatého v asi 30 světových jazycích je například i 300 let stará či moderní voděodolná Bible. Podle šéfa Biblické společnosti na Slovensku Štefana Ševčika se jedná o třetí výstavu svého druhu v zemi. Věří, že i takto inspirují veřejnost, aby ve větší míře Bibli četly celé rodiny. „Biblická společnost pracuje na ekonomickém základě. V jejím výboru jsou zástupci všech křesťanských církví na Slovensku a už 30 let šíří Boží slovo. Minulý rok jsme mohli s Boží milostí vydat 17 500 Biblí,“ uvedl o působení Slovenské biblické společnosti Ševčík.

V Žilině začala výstava po nedělní mši svaté, kterou celebroval tamní biskup Tomáš Galis. Věřící vyzval k tomu, aby brali do rukou Boží slovo, které umí vnitřně přetvářet, a dodal: „Všem přeji, aby nám každé naše setkání s Božím slovem opravdu rozradostnilo srdce a aby nám dalo sílu podle něho i žít.“ Podle faráře Dušana Pecka „chceme poznávat Boží slovo, chceme se s ním setkat a chceme, aby se toto Boží slovo odráželo v našem každodenním životě.“ Záštitu nad výstavou převzal i žilinský primátor Peter Fiabáne. Připomněl, že Bible je nejčtenější knihou na světě. „Dokáže člověka povzbudit, dokáže mu odpovídat na jeho trápení a dokáže ho podporovat každý den,“ řekl.

Součástí výstavy jsou i online přednášky. Výstava je otevřena do neděle 30. ledna. Školy ji mohou navštívit od 8 do 12 hodin, veřejnosti je přístupna od 13 do 20 hodin.

zdroj: Rádio Lumen

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo g moll - Andante; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony