Tragická nehoda u Postoloprt očima kněze

22. února 2008 Události Autor: Filip Breindl

Při dopravní nehodě přišlo 13. února na Lounsku o život 8 místních lidí. Za oběti i pozůstalé se modlili také křesťané v regionu, řekl Proglasu P. Vilém Marek Štěpán z Liběšic u Žatce.

Příbuzní a přátelé se naposledy loučili s  oběťmi tragické dopravní nehody z minulého týdne, při níž na Lounsku zahynulo 8 lidí. Dva pohřby v Postoloprtech vedl místní farář, pater Rudolf Prey. Tragédie, která připravila o život tamní obyvatele na cestě do práce, poznamenala celý region, řekl nám další duchovní působící v této části severních Čech, otec Vilém Marek Štěpán z Liběšic u Žatce, který sloužil bohoslužby za oběti neštěstí a jejich příbuzné. Jak uvedl, "pochopitelně taková tragická událost zahýbá svědomím mnoha lidí. Celá řada lidí se může zamyslet nad tím, že nezodpovědnost na silnici může mít takové tragické následky. A samozřejmě jde o to, abychom i my, kteří máme vztah k Pánu Bohu a těm, kteří se mohou přimlouvat za nás,abychom prosili za ty, kteří takto tragickým způsobem a náhle a nečekaně na věčnost odešli," řekl Proglasu P. Vilém Marek Štěpán z Liběšic z Žatce.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  4 a-moll pro flétnu a kytaru - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony