Terapeutenka pomáhá těžce nemocným s psychickou podporou

Terapeutenka pomáhá těžce nemocným s psychickou podporou
9. prosince 2022 Události Autor: Jana Kuklová

Terapeutenka je novinka, která umožňuje stát se Ježíškem pro dlouhodobě vážně nemocné pacienty. 

Je k zakoupení na webu neziskové organizace Pro Gaudia, která od roku 2003 poskytuje odbornou psychoterapeutickou podporu těmto pacientům a jejich blízkým. “Tato péče není hrazena z veřejného zdravotního pojištění a terapeutenka je jednou z cest, jak můžeme odbornou terapii pro naše klienty zajistit,” objasnila ve vysílání Proglasu ředitelka organizace Pavla Doláková. Uvedla také, že Pro Gaudia nemocným poskytuje terapii okamžitě a lidé tak nemusejí čekat dva až tři měsíce, než se dostanou k některému z klinických terapeutů, kteří jsou v Česku přetíženi. V případě těžce nemocných je totiž důležité psychickou podporu poskytnout co nejdříve.

Pavla Doláková také přiblížila zaměření organizace Pro Gaudia. “Vážně nemocným lidem a jejich blízkým poskytujeme psychickou podporu. Kromě toho, že nabízíme ambulantní péči, tak také fungujeme ve třech nemocnicích a to v Praze, v Brně a ve Znojmě, kde docházíme přímo k lůžku hospitalizovaných pacientů. Ale i tam jsme samozřejmě k dispozici jejich blízkým, kteří se také nacházejí v náročné situaci.”

Terapeutenku je možné zakoupit na webu progaudia.cz, kde je v nabídce jak běžná, tak ale i vánoční verze. Po zakoupení dárce obdrží certifikát v elektronické podobě, který si může vytisknout a věnovat obdarovanému.