Tématem slovenského CampFestu je letos Proměna

Tématem slovenského CampFestu je letos Proměna
4. srpna 2017 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Vystoupení nizozemských, maďarských, ukrajinských, českých a domácích slovenských kapel, ale také semináře o rodinných vztazích či působení Ducha svatého nabízí do neděle křesťanský hudební festival CampFest

Hlavním tématem slovenského festivalu je letos Proměna - podle pořadatelů se tím myslí zejména příspěvek věřících lidí k proměňování společnosti skrze křesťanské svědectví v každodenní činnosti. Třetím rokem se akce účastní kolegyně Kateřina Odvodyová, která upozornila na ekumenický rozměr festivalu, a také na účastníky, kteří každoročně přijíždějí z Česka. „Troufnu si říct, že se tu najdou tři stovky Čechů, možná i víc,“ sdělila. Z České republiky přijelo také několik účinkujících, chválová skupina Adonai z Českého Těšína či kapela Way to Go.

Kromě hudebních vystoupení nabízí festival promítání filmů, sporty, program pro děti či množství seminářů na různá témata. Jeden z nich má na starosti také Petr Jašek, který strávil 14 měsíců v súdánském vězení. „Nejvíc se těším na program projektu, ve kterém se účastním animátorské školy, a na setkání s lidmi, které odtud znám,“ doplnila Odvodyová.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony